Sklep konopny Luuz.pl » Najnowsze wpisy » Blog » Czym jest olejek CBN?

Czym jest olejek CBN?

Czym jest olejki CBN?

W konopi znajduję się ponad 100 kannabinoidów. Między innymi znane już CBD, THC, CBG czy niedawno wyróżnione CBN. Ta ostatnia substancja nazywana inaczej kannabinol to niepsychoaktywna, utleniona wersja THC. Jego największe stężenie występuje w suszonych oraz starszych kwiatach konopi siewnej. Jego kwasowa forma podczas podgrzewania przekształca się właśnie w CBN.

Olejek CBN

Ten produkt to nowość na rynku, który zdobył już uznanie wielu osób, dzięki swoim właściwościom terapeutycznym. CBN działa przede wszystkim uspokajająco, ponieważ według badań wykazano jego porównywalne efekty do stosowania Valium. Dlatego jest to naturalna alternatywa dla leków uspokajających. Olejek CBN ma także działanie przeciwzapalne antyoksydacyjne i antybakteryjne. Znalazł także zastosowanie przy łagodzeniu stanów łuszczycowych. Podczas stosowania olejku CBN niwelujemy stres oraz jego konsekwencje, ponieważ działa on na nas uspokajająco, relaksująco, odprężająco i ułatwia zasypianie.

Do jego właściwości należy również działanie przeciwbólowe, które łagodzi nawet przewlekłe nerwobóle czy bóle menstruacyjne. Inne badania wykazały działanie przeciwpadaczkowe, a regularne stosowanie olejku CBN redukuje ciśnienie wewnątrzgałkowe, co jest niezwykle istotne dla pacjentów chorujących na jaskrę. Olejek CBN został doceniony również przez pacjentów chorujących na depresję, nowotwory czy choroby Alzheimera, dzięki pobudzaniu apetytu. To dopiero część zebranych informacji na temat kannabinolu dotyczących jego wspaniałych właściwości, teraz należy oczekiwać dalszych badań dotyczących jego pozostałych właściwości terapeutycznych.

Podsumowanie

Olejki CBN powstają na bazie prawdopodobnie najbardziej uspokajającego kannabinoidu ze wszystkich znajdujących się w konopiach siewnych. Wiele osób coraz częściej dostrzega ich prozdrowotne właściwości ze względu na obiecujące narzędzie w wspieraniu leczenia wielu chorób związanych z lękami, stresem czy depresją. Jesteśmy pewni, że w najbliższej przyszłości na rynku pojawi się wiele nowych produktów na bazie CBN.

olejki cbn

Więcej dowiecie się na:

https://www.health.harvard.edu/blog/cannabidiol-cbd-what-we-know-and-what-we-dont-2018082414476

Jeżeli chcecie sprawdzić ofertę naszych olejków cbn kliknijcie w ten link:

http://luuz.pl/kategoria-produktu/olejki-cbn/

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.