Targi Cannafest 2019

Targi Cannafest

Międzynarodowe Targi Konopi Indyjskich i Ziół Leczniczych Cannafest to zapewne jedne z największych targów konopnych na świecie. W tym roku w dniach 1-3 listopada u naszych czeskich sąsiadów odbyła się już 10. edycja tego wydarzenia. Kiedy pierwszego dnia stanęliśmy w hali PVA Exo Prague Letnany byliśmy pod ogromnym wrażeniem! Zobaczyliśmy setki stoisk związanych z tematyką konopną. Wystawcy z całego świata pokazywali co mają do zaoferowania, a uwierzcie nam każdy związany czy zainteresowany konopiami znalazłby tam coś dla siebie. Rolnik, pacjent, grower, inwestorzy czy po prostu użytkownicy mogli posłuchać o sytuacji konopnej w innych krajacja, o nowych genetykach czy growingu. Mimo, że kilka razy zagubiliśmy się wśród tłumu, byliśmy bardzo szczęśliwi, że temat konopi staje się coraz bardziej istotny dla sporej grupy ludzi.

Co nam się podobało na Cannafest

Jako odwiedzający mogliśmy spotkać wyjątkowych wystawców z całego świata, których oferta skierowana była nie tylko do firm, ale także do osób prywatnych. Co ważne przedstawiane produkty mogliśmy kupić, nie tylko oglądać! Zaprezentowane zostały sprzęty do uprawy, nawozy, nasiona, waporyzatory. Poznaliśmy również producentów żywności konopnej, dzięki którym spróbowaliśmy pysznych przekąsek ( i jak pewnie się domyślacie to stoisko odwiedzaliśmy najczęściej podczas całego naszego pobytu!). Nasza kobieca część zespołu chętnie zapoznawała się kosmetykami konopnymi na bazie olejków CBD i naturalnymi ekstraktami z konopi. Kilka przystanków mieliśmy również w punktach z odzieżą konopną. Obecni byli także przedstawiciele zajmujący się edukacją konopną oraz instytucje, które zrzeszają firmy używające konopi jako zasobu naturalnego lub walczą o ich legalizację i możliwość wykorzystywania w medycynie. Ostatnim pozytywnym zaskoczeniem było, że organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych i przygotowali profesjonalny kącik dla dzieci.

Kolejna edycja Cannafest

Targi konopne to wydarzenie, które ma na celu zwiększenie popularności konopi oraz ich potencjału terapeutycznego. Ukazują także możliwości ich wykorzystania w medycynie, przemyśle czy w życiu codziennym. Dla nas była to przede wszystkim niesamowita okazja do zdobycia ogromnej ilości wiedzy, przeprowadzenia wielu rozmów biznesowych, zdobycia masy nowych kontaktów. W jubileuszową edycję targów w tym roku pojawiło się 294 wystawców z 27 krajów w hali o powierzchni 20 800 metrów kwadratowych, a łączna suma odwiedzających (razem z naszym super zespołem) wynosiła uwaga… 31 228 osób! Z miłą chęcią odwiedzimy Czechy na następnych, niesamowitych targach Cannafest! To z pewnością będzie kolejna dawka wiedzy, wrażeń i nowych znajomości. Na odwiedzających czeka tam mnóstwo atrakcji, dlatego niezależnie czy prowadzisz swój sklep konopny czy jesteś fanem lub osobą stosującą produkty na bazie konopi, po prostu nie może Cię tam zabraknąć. Do zobaczenia!
A poniżej zapraszamy na krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Polecane dla Ciebie