chmiel działanie psychoaktywne
Sklep konopny Luuz.pl » Najnowsze wpisy » Blog » Chmiel ma działanie psychoaktywne?

Chmiel ma działanie psychoaktywne?

Chmiel znany jest przede wszystkim z tego, że stosowany jest do produkcji piwa. Natomiast mało kto wie, że należy od do rodziny konopiowatych. Konopie oraz chmiel zawierają podobne związki wykazujące bardzo szerokie zastosowanie przy wspieraniu leczenia oraz terpeny. W tej sytuacji pojawia się pytanie, czy ma chmiel działanie psychoaktywne?

Chmiel właściwości

Mnóstwo roślin wykorzystywanych jest już od setek lat w medycynie naturalnej. Chmiel kojarzony jest głównie z piwem i niestety zapomniano o jego pozostałych cennych właściwościach prozdrowotnych. Roślinę tę można także waporyzować lub przygotowywać napary i kąpiele, aby korzystać z jej działania na wiele dolegliwości. Zawartość w chmielu ksantohumolu, izoksantohumolu oraz prenylonarygeniny wykazuje właściwości zmniejszające namnażanie się nowotworowych komórek, prowadząc do ich wyginięcia. W badaniach zauważono także działanie antybakteryjne, szczególnie w przypadku zwalczania bakterii odpowiedzialnych za problemy z trądzikiem. Co więcej, znajdujący się w chmielu ksantohumol znalazł zastosowanie przy ochronie neuronów przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, dzięki czemu możemy zapobiegać rozwojowi wielu chorób neurodegradacyjnych, np. Parkinson, Alzheimer czy stwardnienie rozsiane. Natomiast najczęściej roślina ta waporyzowana jest ze względu na działanie nasenne, wyciszające, relaksujące.

Chmiel działanie

Oprócz naparów i kąpieli z wykorzystaniem szyszek chmielu, coraz częściej wybierana jest waporyzacja. Forma inhalacji jest bardzo wygodna i charakteryzuje się uzyskiwaniem szybszych efektów terapeutycznych. Dodatkowo ten sposób powoduje, że do naszego krwiobiegu uwalniamy drogocenne składniki aktywne poprawiające nasze samopoczucie (jest ich aż 150!). Szeroki profil terpenowy umożliwia cieszenie się aromatem i smakiem zbliżonym do konopi. Natomiast chmiel, tak jak konopie siewne, nie wykazuje działania psychoaktywnego i nie zaburza funkcji poznawczych. Dzięki zawartości lupuliny pomaga hamować nadmiar docierających do naszego układu nerwowego bodźców. Wpływamy tym na redukcję stresu, niepokoju oraz na poprawę jakości snu, co niezwykle doceniane jest przez osoby cierpiące na bezsenność. Mniej znane zalety korzystania z chmielu to bardzo duża skuteczność przy obniżaniu cholesterolu, wspieranie leczenia miażdżycy oraz cukrzycy i przy problemach menopauzalnych.

http://www.czytelniamedyczna.pl/3817,waciwoci-lecznicze-chmielu-zwyczajnego-humulus-lupulus-l.html

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.